PLEKSAN’DA

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

“Pleksan olarak Türkiye ve global pazarda öncü yedek parça üreticisi olarak çıktığımız bu yolculukta sürdürülebilirlik, içinde bulunduğumuz gezegenimizin geleceği için büyük bir öneme sahiptir. Bu bağlamda, içinde bulunduğumuz her bir günü daha sürdürülebilir yapmak adına yoğun bir gayret gösteriyoruz…”

Strateji ve Yönetim

“İnsan haklarına saygı”, 67 yıllık şirketimizin tarihi boyunca en önemli sürdürülebilirlik faktörlerinden biri olmuştur. Bu prensiplerin ışığında ve çalışanlarımızın desteğiyle sürdürülebilirliği, küresel kaynaklarımızı dengeli kullanıyoruz.

Sürdürülebilir Büyüme

Pleksan olarak sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Üretimini yaptığımız her parçanın üretimi ve geliştirme sürecini kendi fabrikamızda tasarlıyoruz, modelleme, malzeme mühendisliği gibi konularda çevreye saygı ve sıfır emisyon prensipleriyle yenilikçi çözümler sunmaya çalışıyoruz.

Çevreye Saygı

Kelime olarak “sürdürülebilirlik”, üretim ve çeşitliliğin devamlılığı sağlanırken insanlığın yaşamının daimi kılınabilmesidir. İnsan Çevreye saygı, Pleksan A.Ş. olarak 67 yıllık geçmişimizde önemli bir yere sahiptir. Üretim süreçlerimizde, “sıfır atık” mottosu ile hatalı ve üretim sonucu oluşan plastik parçaları kendi tesisimizde geri dönüşümünü sağlıyoruz ve üretime geri kazandırıyoruz.