Hakkımızda

1965 yılında “PLEKSAN” adı ile kurulan firmamız enjeksiyon kalıp imalatı başta olmak üzere; oyuncak, kozmetik ambalajı, beyaz eşya ve otomotiv yedek parça imalatı gibi birçok alanda hizmet vermiştir.

PLEKSAN geçmişinden gelen tecrübesini, teknolojiyle birleştirerek yeni başarılar için yola çıkmıştır. Günümüzde oto yedek parça ve enjeksiyon kalıbı konularında hizmet vermektedir. Şu an otomotiv sektörü için başlıca ürünlerimiz; iç ve dış aydınlatma üniteleri (stop, sinyal, geri vites, tavan plaka lambaları, iç plastik aksamlar (iç açma kolu, kapı cebi, cam açma kolu), dış plastik aksamlar (jant kapağı, panjur, kapı kolu), su tertibatı elemanları (genleşme kavanozu, su fıskiyesi deposu) olarak sıralanabilir.

Firmamızda ISO 9001:2000, ISO/TS 16949:2002 kalite yönetim sistemi uygulanmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlayarak sürekli gelişmek ve bunun yanında ana sanayilerimizde aynı kalite hedeflerini yakalayarak bu kuruluşların başarılarına katkı sağlamak firmamızı kalıcı hedefidir.

PLEKSAN kurulduğu günden bugüne kadar tüm faaliyetlerini bağlı olduğu ilkeleri çerçevesinde yürütmüştür ve yürütmeye devam edecektir.

* Müşteri memnuniyeti
* Karşılıklı güvene dayanan ilişki
* Çevreye ve insanlara saygı
* Toplumsal sorumluluk
* Mükemmele ulaşma hedefi

Ürünlerimizin tamamı kendi markamız olan PLEKSAN adı altında atılmaktadır. Firmamızın otomotiv yan sanayi ürünlerinin %70’i yurt içine, %30’u yurt dışına pazarlanmaktadır.